Medyczna marihuana to rzecz nadal bardzo kontrowersyjna. Nie wszyscy są do niej przekonani, w dodatku w wielu krajach, w tym również w Polsce, marihuana jako taka wciąż jest substancją zakazaną. A jednak naukowcy ciągle odkrywają pewne nowe właściwości marihuany, które są w stanie pomóc chorym i cierpiącym.

Konopie indyjskie w służbie chorym na Parkinsona

Przeciwbólowe i rozkurczające właściwości medycznej marihuany są w dzisiejszych czasach raczej powszechnie znane. Pewną nowością może być odkrycie, że konopie indyjskie są w stanie też pomóc chorym na Parkinsona. Dzięki wpływowi na mózg i stymulowaniu uszkodzonych chorobą rejonów mogą przynieść ulgę i ułatwić normalne funkcjonowanie choremu.

A co z konopiami indyjskimi w Polsce?

W Polsce z powodzeniem można kupować nasiona konopi indyjskiej. Można to zrobić w sklepach internetowych, a same nasiona marihuany sprzedawane są wyłącznie na sztuki. Kupowanie na sztuki nasion konopi indyjskiej jest w Polsce jak najbardziej zgodne z prawem i może stanowić bardzo interesujące hobby. Takie nasiona to naprawdę wielka gratka dla kolekcjonerów.