Medyczne właściwości marihuany są dobrze potwierdzone badaniami przeprowadzanymi w wielu ośrodkach na całym świecie, a liczba tak zwanych użytkowników medycznych rośnie z roku na rok. Przyjmowanie medycznej marihuany nie polega jednak, jak to sobie czasem wyobrażają niektórzy, na codziennym popalaniu skrętów.  Najzdrowszą i najbardziej zalecaną metodą przyjmowania marihuany dla użytkowników medycznych jest zdecydowanie waporyzacja.

Czym jest waporyzacja i jaką się ją przeprowadza?

Waporyzowanie marihuany polega na podgrzewaniu jej do temperatury, w której uwalniają się kannabinoidy, natomiast sam susz nie ulega przy tym spaleniu. Pozwala to uniknąć negatywnych konsekwencji zdrowotnych inhalowania się dymem. Waporyzacja wymaga specjalnego urządzenia, które nosi nazwę waporyzera. Waporyzery są stosunkowo łatwo dostępne na rynku, ponieważ waporyzowanie zyskuje na popularności jako jedna z najlepszych metod przyjmowania leczniczych substancji zawartych we wszystkich ziołach, a nie tylko w konopiach.

Jaki waporyzer wybrać?

Wybór odpowiedniego waporyzera może nastręczać pewnych trudności, ponieważ na rynku jest obecnych bardzo wiele rodzajów tych urządzeń. Dla osób, które muszą przyjmować konopie regularnie, w krótkich odstępach czasowych, dobrym rozwiązaniem jest niewielki waporyzer przenośny, jeśli jednak istnieje taka możliwość, to lepiej zaopatrzyć się w waporyzer stacjonarny. Waporyzery stacjonarne cechują się dużą mocą, są solidnie wykonane i pozwalają na bardzo dokładne sterowanie temperaturą. Warto też zdecydować się na zakup waporyzera zaprojektowanego specjalnie do zastosowań medycznych. Niemiecki Volcano to doskonały przykład stacjonarnego waporyzera, który jest idealnie dostosowany do zastosowań domowych. W USA jest to najczęściej polecany przez lekarzy typ waporyzera, co można uznać za dobry argument przemawiający za jego wyborem. Oczywiście warto przy zakupie rozważyć inne urządzenia desygnowane do zastosowań medycznych, na przykład popularne waporyzery Aromed.

Czego unikać przy zakupie waporyzera?

Przy zakupie waporyzera do zastosowań medycznych warto pamiętać o dwóch rzeczach. Po pierwsze, waporyzery zaprojektowane do zastosowań medycznych są przystosowane specjalnie dla osób używających marihuany jako leku, dlatego będą miały najlepsze i najkorzystniejsze parametry. Z tego powodu raczej nie powinno się brać pod uwagę zakupu innych waporyzerów, przeznaczonych do celów rekreacyjnych – chociaż są skuteczne, to mogą działać mniej precyzyjnie. Po drugie, należy bezwzględnie unikać tanich waporyzerów, wykonanych z materiałów niskiej jakości. Wdychanie oparów tworzyw sztucznych to ostatnia rzecz, jaką można polecić nie tylko użytkownikom medycznym, ale w ogóle każdemu.

Czy istnieje idealny waporyzer?

Idealny waporyzer, niestety, nie istnieje, ale da się, na szczęście, znaleźć waporyzer idealnie dostosowany do potrzeb konkretnych użytkowników. Przed zakupem warto więc zastanowić się nad tym, jaki dokładnie rodzaj urządzenia jest nam potrzebny, a następnie przejrzeć dostępną ofertę tych urządzeń pod kątem określonych uprzednio preferencji.