Kannabichromen należy do grupy fitokannabinoidów, które obecne są w kwiatostanach i liściach konopii. Choć ilość CBC w marihuanie jest naprawdę niewielka, ten związek potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Posiada dobroczynne właściwości antykancerogenne i antyoksydacyjne. Ma ogromne właściwości stymulowania podziałów komórek nerwowych. Ma to ogromne znaczenie dla osób borykających się z alzhaimerem, chorobą Parkinsona, stwardnieniem rozsianym czy rakiem, a w szczególności z glejakami…

Jak działa kannabichromen (CBC) ?

Glejaki uchodzą za pierwotne nowotwory mózgu, tworzące zrąb (podstawę) tkanki nerwowej. Glejaki obejmują tkankę mózgu, rdzenia kręgowego. Pełnią funkcje podporowe dla neuronów, odżywcze i naprawcze. W momencie rozwoju nowotworu, komórki przestają słuchać swego gospodarza – mózgu i poczynają ustalać własne prawa. Od tej pory robią co chcą, mnożą się jak szalone, a że są tkanką nerwową, poczynają wysyłać impulsy, takie jak mózg. Tutaj właśnie rozpoczyna się prawdziwy dramat. Faktem jest, że glejaki i inne nowotwory mózgu stanowią grupę najbardziej niebezpiecznych nowotworów. Kannabichromen działa w sposób wieloraki. Najważniejsze, że zatrzymuje procesy nowotworzenia.

Właściwości CBC

  • Ma właściwości antyoksydacyjnie, a więc wspomoże procesy usuwania mutagennych czynników z komórek.
  • Znakomiecie reguluje pracę enzymów naprawczych, które od tej pory będą miały wzmożone możliwości docierania do uszkodzonych fragmentów DNA
  • Stymuluje procesy mitozy (podziałów komórkowych). Jeśli, powstanie komórka uszkodzona (rakowa), zostanie natychmiastowo urochomiona kaskada procesów, prowadzących do jej utylizacji. Tym samym, komórki rakowe nie będą miały prawa się odkładać.
  • Ma działanie antywirusowe, a więc uniemożliwi udział patogenów w rozwoju nowotworu

Kannabichromen – gdzie go znaleźć?

Kannabichromen (CBC) obecny jest w konopiach. Oczywiście, istnieje kilka rodzajów konopii. Najwięcej można go znaleźć w cannabis sativa, ale występuje również w cannabis indica czy cannabis ruderalis. Konopie są w Polsce nielegalne, ich uprawa jest surowo zabroniona. Można jednak, kupić nasiona konopii w charakterze kolekcjonerskim, co jest zgodne z prawem. Kupuje się je nie na kilogramy (jak zwyczajne nasiona), lecz na sztuki, jako towar luksusowy.